Idea 7 pokoleń naprzód | #9

Jeżeli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.

Napoleon Hill 

W tym odcinku Piotr przekonuje Grzegorza do myślenia siedem pokoleń naprzód i do tego, że nasze działania mają wpływ na siedem kolejnych pokoleń. Grzegorz raz daje się przekonać, raz jest sceptyczny. Czy dał się przekonać? Tego dowiesz się z dzisiejszego odcinka. Posłuchasz też o Irokezach, którzy postanowili „napisać” swoją konstytucję i o tym, jak wpłynęła ona na konstytucję Stanów Zjednoczonych. Poznacie firmy, które tworzą kilkusetletnie plany rozwoju, daleko wykraczające poza siedem pokoleń. Zdradzimy też, ile czasu zajmuje awans społeczny i jak nasze codzienne decyzje wpływają na nasze dzieci, a z czasem na ich dzieci i kolejne pokolenia. Jak napisała Loda Halama w swojej biografii Moje nogi i ja: „matka tancerka, cztery córki tancerki, dwaj zięciowie tancerze i choreografowie, wnuczka (córka Zizi i Parnella) tancerka i profesorka tańca – wreszcie i moja wnuczka, Melody, zapowiada się na zdolną tancerkę” Na koniec zdradzamy jak wpleść w swoje życie idee siedmiu pokoleń naprzód. W odcinku kilkukrotnie powołujemy się na książkę 7 nawyków skutecznego działania S. R. Coveya, między innymi w sprawie:

  • robienia pauzy pomiędzy bodźcem a reakcją i o tym, że warto rozwijać w sobie umiejętność świadomego podejmowania decyzji zamiast instynktowego reagowania,
  • byciu osobą przejściową, która dokonuje zmiany w rodzinie i przenosi kolejne pokolenia na inne tory, co do zasady lepsze i dające więcej możliwości. Pokazujemy, jak to działa na naszych przykładach i przykładach naszych rodzin.

Polecane książki:

Nie zapominamy też o wpływie człowieka na naszą planetę, nasze otoczenie i o czynieniu tego świata lepszym miejscem do życia.

P.S. Oczywiście jak zawsze dzielimy się swoimi patentami na fajne życie i bycie bardziej produktywnym ?


Pamiętajcie, że kolejny odcinek, 10-ty, jest naszym pierwszym jubileuszowym odcinkiem z serii „Co słychać?”. Odpowiemy w nim między innymi na Wasze pytania. Jeżeli takie macie, możecie przesyłać je na kontakt@pigpodcast.pl
Do usłyszenia w następną środę!


Jeśli masz pytania, tutaj nas znajdziesz:

Piotrek:
Blog
Twitter

Grzegorz:
Blog
Twitter

[/et_pb_text][/et_pb_column]
[/et_pb_row]
[/et_pb_section]

(Visited 55 times, 1 visits today)

Masz coś do powiedzenia w tej sprawie? Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *